Piczo

Log in!
Stay Signed In
Do you want to access your site more quickly on this computer? Check this box, and your username and password will be remembered for two weeks. Click logout to turn this off.

Stay Safe
Do not check this box if you are using a public computer. You don't want anyone seeing your personal info or messing with your site.
Ok, I got it
ЉУБОВНИ ПОРАКИ
ваши љубовни пораки

anonimna: azbukata po4nuva so a,b,v,muzikata po4nuva so do,re,mi a ljubovta po4nuva so jas i ti.


Nade:Za Dragan: tvojot pogled nezno me miluva,tvojata nasmevka me ozivuva,bez tebe ljubov ne postoi ti srceto moe vednas go osvoi!Elen4e: gospod sozdade tri sestri   vera nadez i ljubov.Verata im ja dade na hristijanite,nadezta ja frli vo okeanite a ljubovta   ja dade za da se ma4at mladite


Ane: za Robert:jedna rec malo je hiljadu reci mnogo je dve reci kazu sve procitaj gi molimte one znace VOLIM TEKristina: Za stefan:Sakam da te vidam,no toa ke se sluci ako te zamislam.sakam da te pregrnam,no ke sfatam deka moite race se prazni.Sakam da te baknam iako znam deka tvoite usni se daleku.Zatoa ovaa nok dlaboko vo srceto ke te cuvstvuvam i sonuvam!elen4e: za li4nosta sto mnogu ja sakav: oprosti sto sam te zamarali sto sam stobom setala i uvek ti smetala,oprosti sto sam te nikad ne zaboravila i za tebe sve uradila.oprosti sve i znaj da VILIM TE NEW:


SaRa: Do Mazio:Ne mozam da ja zaboravam onaa ve4er,ne mozamd a gi izbrisam sekavanjata,ne mozam da ti kazam zbogum,koga seuste nemam re4eno ZDRAVO,koga seuste go nemam zapoznaeno tvoeto srce,koga seuste ne mi go otvaras.Ne mozam da ti kazam deka e KRAJ koga seuste ne e ni PO4ETOK !!!


elen4e: da znev deka ke te izgubam igrava voopsto nemase ni da ja zapo4nam


elena: neko ko mi terba pored mene nije,neko ko mi treba u snu mi se krie, neko ko mi znaci u mislima moi skita, neko na kogo mislim ovu poruka cita


dragana s: nekoj den ke places za mene kako sto jas placev za tebe,nekoj den ke ti nedostigam kako sto ti mi nedostigase mene,nekoj den ke ti trebam kako sto ti mi trebase mene,nekoj den ke me sakas mene no jas tebe ne!


elena: dozices u kasnoj doba i stojaces kraj moga groba teske suze ti ces liti al kasno ce tada biti jer ja cu necu ustati da me mozes poljubiti!!!elena: Na denot koga tvoeto osameno srce ke ja pobara mojata ljubov jas ke ti gi dadam:SOLZITE,BOLKATA I TAGATA za da zivees so niv i da naucis iskteno da SAKAS???


elena!!!: Imam edna zadaca za tebe:Zemi ogledalo,podigni go vo visina na tvoeto lice i bakni go toa sto go gledas...koga jas vejke ne mozam!!


elena!!!: Zelim da kod tebe tuga ne zaluta da na tvoja vrata prava ljubav ne zalupa da ti se ostvarat sve zelje i nikad da ne zaboravis prave prijateljecvete: Dok sedim i ovom pisem, dok pla4em i suze brisem dok me tvoja dale4ina boli   znaj da na ovom svetu postoi neko ko te iskreno i mnogo VOLI


*   *   *

1. Љубовта значи никогаш да не кажеш дека ти е жал иако се твое некому си дал. Нашето веќе не постои, само немој да жалиш: кој вистински љуби секогаш губи!!!

2. Човековата душа не може да живее без љубов. Таа мора да љуби затоа што е создадена да љуби.

3. Гордоста не е причина да изгубиш некој кој го сакаш. Гордоста е во умот на другите, а оној кој го сакаш е во твоето срце.

4. Не пропаднувај во светот на осаменоста. Не збогувај се со среќата, не губи ја надежта и кога ќе имаш мака знај постои некој кој вечно ќе те сака!

5. Скршив многу срца, а барав дел само од твоето. Тонам во мака и болка поради тебе. Која е суштината вистински да се сака кога на крај остануваат длабоки рани засекогаш?

6. Сакав да ти испратам нешто романтчно, нешто фантастично, нешто практично, нешто што ти недостасува, но за жал не ме собира во екранот.

7. Затвори очи кога си сама и никогаш немој да си тажна. Ако веруваш во љубовта пушти нека те понесе!!!

8. Судбината одлучува кој ќе сретнеш во животот, но само срцето бира со кој ќе останеш. Твојата судбина те доведе кај мене, а моето срце се вљуби во тебе!!!

9. Бог не ти ветил насмевка без солзи, пат без трње, радост без тага, но ти дарил љубов кон луѓето, вера во животот и надеж во вечноста.

10. Вистинската љубов доаѓа само еднаш во животот и треба да ја зграбиш кога ќе те посети!!!

11. Во животот има работи за кои вреди да се жртвуваш без обзир на тоа колку добиваш, а колку губиш!

12. Ако твоите желби се толку колку што има ѕвезди на небото тогаш од се срце ти посакувам да ти се исполнат! Среќен роденден!!!

13. Не постои човек без љубов, ни љубов без љубомора, ни љубомора без причина, ни причина без почеток, ни почеток без крај, ни крај без солза!!!

14. Пред да заспиеш погледни во месечината што светлина точи, замисли си ги моиве очи, погледни ги барем еднаш и дај ми моќ секоја вечер да ти посакивам добра ноќ!!!!

15. Љубовта сврзува, отчукувањето на срцето ги забрзува, љубовта е тага, најслатка лага, љубовта повредува, но на крајот секогаш победува!!!

16. Сеуште ги сакам твоите плави длабоки очи, посакувам мојата рака да ја допира твојата, посакувам да ме сакаш, но залудно се надевам на се!

17. Иако сум сам и без никој на светот тоа не значи дека не знам и не можам, а да не те сакам!!!

18. Твоето срце е бесценето. Кога ќе го дадеш наплати го скапо, но не на оној кој дава многу туку на оној кој дава се да го задржи!

19. Лутајќи низ лавиринтот на самотијата, собирајки ги остатоците на гордоста, љубовта, инаетот залудно се обидувам да ги составувам деловите од себе затоа што каде и да погледнам те гледам само тебе!!!

20. Ако некогаш во животот ти пречи мојата слика за да засакаш друг земи и изгори ја, но во пламенот ќе заблескаат зборовите: Те сакам повеќе од животот!!!!
!
21. Ако постои некоја нежност тоа е твојот допир, ако постои некоја возбуда тоа е твојот бакнеж, ако постои некоја што ја сакам тоа си ти бебе мое!

22. Љубовта е палмен поради кој Боговите им завидуваат на луѓето!

23. Кога сме навистина вљубени? Тогаш кога не можеме да спиеме затоа што јавето ни е поубаво од сонот!

24. Ноќва место молитва ти праќам бакнеж по воздухот кој утре ќе слета на твојот кревет и ќе те разбуди претворајќи се во шепот на зборовите Те сакам!!!!!

25. Благословено да си ми време што ми беше верба да го изодам. Благословено да си ми срце што верува во сето она најпосле. Те сакам!!!

26. Меѓу машко и женско нема најдобри другари. Секогаш едниот од двајцата сака нешто повеќе!

27. Нема да палачам кога ќе отидеш кај друг, нема да молам да се вратиш, ќе бидам далеку кога ќе пратиш и нема да можеш да ме вратиш!

28. Беше и ќе останеш смислата на мојот живот иако сега премногу боли кога се наоѓаш во неговата прегратка сеуште си мојата најмила. Врати се!

29. Те сакам и никогаш никого нема да сакам како тебе и знам дека никогаш нема да бидам среќен онака како што сум со тебе!

30. Немој да мислиш дека сум луд по тебе затоа што не сум, само гледам како и каде ќе завршиш со твојот начин на живеење!

31. Живеам за тебе, за љубовта твоја, ти си моја ѕвезда и единствена среќа моја, во твоите плави очи љубовта моја е вечна само крај тебе јас сум среќен!

32. Живеев во светот на лаги и научив да лажам! Но кога ќе ме праша некој дали те сакам немам храброст да му кажам не!

33. Бог е милослив што не ги создал пријателите со цена зошто ако беше така никогаш не ќе можев да си дозволам толку прескап пријател како тебе!

34. Се родив и пораснав во свет на лаги. Се научив да лажам и лажев, но никогаш не успеав да го излажам моето срце кое те сака најмногу на свет.

35. Некој го следи твојот чекор, друг го слуша твојот глас, трет е до тебе, но само еден те сака вистински, а тоа сум јас!

36. Како што цвеќето не може без сонцето, како што рибата не може без морето така јас не можам без тебе!

37. Кога беше покрај мене твоите бакнежи, твоите прегратки и допири не значеа многу. Сега кога те нема горам од желба тоа да се повтори!

38. Другарството е како врвка. Кога ќе се скине може да се заврзе, но јазол осатнува.

39. Заплакав солза во морето, се појави бог и ми рече ќе те заборавам само тогаш кога ќе ја најдам солзата во морето!

40. Во животот не треба да трчаш по она што не можеш да го имаш затоа што кога ќе се вратиш по она што си можел да го имаш ќе видиш дека друг ти го зел!

41. Љубовта е драма од три чина. Првиот започнува со поглед, продолжува со бакнеж, а завршува со солзи!

42. Нашите срца се центар на нашата моќ. Се во животот оди лесно кога работиме од љубовниот простор на своето срце. Прифати ја својата моќ сега. Уживај во моментот.

43. Летај со крилјата на занесот, скитај низ своите страсти, не чекори по мостот на лагата, љуби и заборави на тагата!

44. Љубов. Дали доаѓа или си оди? Кога си оди, среќен пат. Не врти се назад, нема смисла да гледаш нешто што се распаѓа, нешто што веќе не постои. Само напред. Пред себе имаш еден цел живот. Најголем!

45. Добра книга не, смешен филм не, играње на мобилен нема шанси. По ѓаволите не можам да најдам ништо поинтересно од тебе!

46. Љубовта е како шаховска табла. Ако се колебаш да ги повлечеш потезите и не си подготвен за нив, времето ќе те избрише од таблата. Затоа не губи време.

47. Моето срце не спие! Во вакви ноќи не може да зборува освен да се бори, од душава да испушта глас за времето и за тоа што беше меѓу нас!

48. Касно сфатив дека си тука, дека си во моите мисли и срце. Касно сфатив дека многу ми значиш и многу те сакам. Можеби прексно и премногу.

49. Се надевам некои ќе сфатат што изгубиле некогаш, а за останатите да не дозволат да се случи тоа.

50. Ако некогаш си плачела знај дека вистински си сакала. Не го обвинувај животот што те рзочарал бидејќи не е сон што се сонува туку горка вистина што се дознава.
назад на насловна